среда, 15 апреля 2020 г.

15 квітня-16 квітня

Тема. УРСР напередодні агресії (1939 — перша половина 1941 р.).

 1. Охарактеризуйте «пакт Молотова—Ріббентропа». Яке значення він мав для СРСР?
 2. Поясніть, як відбувався розподіл сфер і інтересів між СРСР та Німеччиною згідно з     таємним додатковим протоколом.
 3. Визначте історичне значення «Договору про дружбу і кордони» між СРСР і Німеччиною.



      17 вересня 1939 р., коли головні сили польської армії були розбиті гітлерівцями, радянські війська перейшли польсько-радянський кордон на території Західної України й Західної Білорусі.  Для узаконення радянського режиму в Західній Україні під ретельним контролем нових властей були проведені вибори до Народних Зборів. Вибори проводилися за безальтернативним списком кандидатів і, по суті, були фікцією.
    Наприкінці жовтня 1939 р. Народні Збори прийняли Декларацію про возз’єднання Західної України з радянською Україною у складі СРСР. У листопаді відбулися сесії Верховної Ради СРСР і Української РСР, що ухвалили закони про включення Західної України до складу СРСР і возз’єднання її з Українською РСР.
        Приєднання західноукраїнських земель до СРСР розпочало процес її радянізації, тобто перекроювання всіх сторін життя відповідно до вироблених за роки радянської влади зразків. Деякі заходи нової влади — розширення мережі шкіл, поліпшення медичного обслуговування, переселення частини жителів міст у добре обладнані квартири тощо — дістали схвальну оцінку населення.
        На території Західної України, що офіційно увійшла до складу УРСР, у грудні 1938 р. було створено шість областей — Львівську, Станіславську, Волинську, Тернопільську, Рівненську, Дрогобицьку. Після включення до складу УРСР Західної України, Північної Буковини і трьох повітів Бессарабії населення України збільшилося на 8,8 млн осіб і на середину 1941 р. становило понад 41,6 млн осіб; її територія розширилася до 265 тис. км2. Процедура приєднання Жовтень 1939 р. — вибори в Народні Збори Західної України. Листопад 1939 р. — звернення Народних Зборів до Верховної Ради СРСР про включення Західної України до складу УРСР.
      Червень 1940 р. — радянський уряд звернувся до Румунії з вимогами передати Північну Буковину і Бессарабію. Серпень 1940 р. — рішення Верховної Ради СРСР про включення до УРСР Північної Буковини. Із приєднанням західноукраїнських земель до СРСР розпочався процес радянізації.
  Робота з поняттями 
Радянізація — насильницьке насаджування норм економічного, суспільно-політичного, культурного життя, що були характерні для тоталітарного режиму в Радянському Союзі на західноукраїнських землях.

— вигнання, заслання; примусове виселення цілих народів із місць їхнього постійного проживання.

Робота з підручником
        Опрацюйте відповідний матеріал підручника, розкрийте зміст радянізації, соціально-економічної політики радянської влади в новоутворених областях і заповніть таблицю.

 Сільське господарство      Промисловість      Державне управління       Соціальне та                                                                                                                                            культурне життя
Завдання : на контурній карті позначте території, які ввійшли до УРСР у1939-1941рр.
                   виконайте тест за посиланням 
                   https://test.izno.com.ua/zahidna-ukrayina-v-1921-1939-rr/

Комментариев нет:

Отправить комментарий